X
تبلیغات
آسمان
آسمان
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان شماره2 شهرکرد
چهارشنبه سوم اردیبهشت 1393
اندرخواص باران نیسان ...  

حتما شما هم در مورد « آب نیسان » و خواص عجیب آن شنیده‌‌اید. اما اینکه «نیسان» چیست و چگونه می‌‌توان «آب نیسان» تهیه کرد و زمان جمع آوری آب نیسان چه موقعی است و دقیقا چه سوره‌‌ها و أذکاری را باید بر آن خواند؟ در ادامه مطلب بخوانید

«وَ هُوَ الَّذی أرسَلَ الرّیَاحَ بُشرَاً بَینَ یَدَی رَحمَتِهِ وَ أنزَلنَا مِن السّماء مَاءً طَهُورَاً»(فرقان: 48)

او کسی است که بادها را بشارتگرانی پیش از رحمتش فرستاد، و از آسمان آبی پاک کنند نازل کردیم.

« نیسان » ماه هشتم از ماههای رومى است که از بیست و سوم فروردین شروع می‌‌شود و تا سى روز ادامه دارد (بنابراین قسمت عمده ماه نیسان، مقارن اردیبهشت ماه است و کمى از آن در آخر ماه فروردین قرار دارد). از بعضى از روایات استفاده مى‌‌شود، بارانى که در این ماه از آسمان نازل مى‌‌گردد، خواص و آثار فراوانى دارد و اگر کسى مقدارى از آن را در ظرف پاکى جمع کند و سوره‌‌ها و دعاهاى زیر را بر آن بخواند، هر کس از آن آب بخورد، از بیمارى‌‌هاى گوناگون جسمانى و اخلاقى رهایى مى‌‌یابد و به قدرى در این روایت آثار و برکات، براى آن ذکر شده است که انسان در شگفتى فرو مى‌رود.(1)

موقع بارش باران در این زمان، ظرفی را زیر آن گذاشته تا آب باران جمع شود.

سپس هر کدام از سوره‌‌ها و دعاهای زیر را «هفتاد مرتبه» بر آن آب مى‌‌خوانید:

1 ـ سوره «حمد».

2 ـ آیة الکرسى.

3 ـ سوره «قل یا أیّها الکافرون».

4 ـ سوره «سبّح اسم ربّک الاعلى».

5 ـ سوره «قل أعوذ برب الفلق».

6 ـ سوره «قل أعوذ بربّ النّاس».

7 ـ سوره «قل هو اللّه أحد».

همچنین هر یک از ذکرهاى زیر را «هفتاد مرتبه» می‌‌خوانید:

1 ـ «لا إله إلاّ اللّه».

2 ـ «اللّه أکبر».

3 ـ «اللّهم صلّ على محمّد و آل محمّد».

4 ـ «سبحان اللّه و الحمدللّه و لا إله إلاّ اللّه و اللّه أکبر».(2)

چهارشنبه سوم اردیبهشت 1393
روزبارانیان به زلالی حقیقت چشمان پروانه ها ...  
باران ...

  حقیقت آسمان را

         به زمین خواهد رساند

حتی اگر 

  بزرگ ترین چتر غفلت را

                   بر سر گرفته باشیم...

چهارشنبه سوم اردیبهشت 1393
باران درکلام بزرگان ...  

 

آب باران ماه نیسان را دریابید

مرحوم «علاّمه مجلسى» مى‌‌گوید: آب باران به طور کلّى مبارک و نافع است، همانگونه که در حدیث معتبرى از امیرمؤمنان(علیه‌‌السلام) نقل شده که فرمود: آبى را که از آسمان فرود مى‌‌آید بیاشامید که بدنها را پاک مى‌‌سازد و دردها را دفع مى‌‌کند. قرآن مجید مى‌‌فرماید: «(وَ یُنَزِّلُ عَلَیْکُمْ مِنَ السَّماءِ ماءً لِیُطَهِّرَکُمْ بِهِ وَ یُذْهِبَ عَنْکُمْ رِجْزَ الشَّیْطانِ وَ لِیَرْبِطَ عَلى قُلُوبِکُمْ وَ یُثَبِّتَ بِهِ الاْقْدامَ)؛ و آبى از آسمان برایتان فرستاد، تا شما را با آن پاک کند؛ و پلیدى شیطان را از شما دور سازد؛ و دلهایتان را محکم، و گامها را با آن استوار دارد».(3)

«علاّمه مجلسى» در ادامه مى‌‌گوید: در عمل مربوط به آب نیسان بهتر آن است که اگر به صورت دسته جمعى اذکار را مى‌‌خوانند، هر یک از افراد، مجموع آن سوره‌‌ها و أذکار را هفتاد مرتبه بخوانند(یعنى مى‌‌توانند آن را میان خود تقسیم نمایند و هر کدام سوره‌‌اى را هفتاد بار بخواند، ولى بهتر است هر یک از آنها، مجموع آن سوره‌‌ها و أذکار را هفتاد مرتبه بخواند).(4)  

پی نوشتها: 1. زادالمعاد، صفحه 532-534 (با تلخیص فراوان). برای خواندن فوائد عجیب این آب، به مفاتیح الجنان، فصل «اعمال ماه‌‌های رومی» مراجعه کنید.
2.زاد المعاد، صفحه 534.
3.سوره انفال، آیه 11.
4.زادالمعاد، صفحه 534 و 535 (با تلخیص

 
سه شنبه دوم اردیبهشت 1393
بازدیددانش آموزان مدرسه سرهنگ رضوی ازمرکز ...  

سه شنبه دوم اردیبهشت 1393
...  

 

 

دوشنبه یکم اردیبهشت 1393
درراستای بالابردن آمارفعالیت های فرهنگی صورت می گیرد ...  
 
 طبق آسیب شناشی فعالیت هاوبرنامه های سال۱۳۹۲دونیازاساسی ومبرم درمرکزشماره۲احساس می شود.طبق جلسات شورای فرهنگی مرکزتصمیم گرفتیم ازحضورمدارس واعضا درمرکزاستفاده نموده وضمن جذب وپایدارسازی اعضاآماراجرای فعالیت های فرهنگی وهنری وادبی رابالاببریم. ارتباط بامدارس درچهارروزهفته ازاقدامات صورت گرفته می باشد.
دانش آموزان مدرسه معلم پسرانه روزدوشنبه درمرکزحاضرشدندوازفعالیت هایی نظیرقصه گویی-کاردستی-معرفی کتاب-نمایش فیلم وشعرخوانی لذت بردند.
دوشنبه یکم اردیبهشت 1393
زهرا(س)اسوه ای برای همه ی جهات ...  

 اقلام جهیزیه دختر پیامبر(صلی الله علیه وآله)


صورت جهیزیه‌ای که یاران پیامبر(صلی الله علیه و آ له)با آن وجه مختصر برای یگانه دختر پیامبر(صلی الله علیه و آ له)تهیه کردند به این ترتیب بود:

 

یک فرش مصری که داخل آن پشم بود

یک سفره چرمی

یک متکای چرمی که داخل آن لیف درخت خرما بود

یک عبای خیبری

یک مشک آب

چند کوزه

چند ظرف و کاسه سفالین

یک ظرف برای آب و آب کشی (مطهره)

یک پرده نازک پشمییکشنبه سی و یکم فروردین 1393
روزمادربه روایت کارت تبریک ...  

دختران مدرسه ابتدایی دخترانه شاهدضمن حضوردرمرکزکارت تبریک های زیبایی برای تقدیم به مادران خوددرست کردند.

نمایش فیلم اجرای قصه بهترین مادردنیاباهدف معرفی شخصیت حضرت زهرا ازفعالیت های اجرایی برای این اعضا بود.

 

 

 

 

یکشنبه سی و یکم فروردین 1393
ولادت فخرعالم امکان بانوفاطمه الزهرابرهمگان مبارک ...  

 

میلادباسعادت دخت نبی اکرم (س)وامام خمینی وسالروزبزرگداشت مقام مادروروززن برهمه ی زنان ایران زمین مبارک وفرخنده باد.

پنجشنبه بیست و هشتم فروردین 1393
جلسه توجیهی جهت عضویت درباشگاه حرفه ای ها..... ...  

جلسه توجیهی اعضاپسرمرکزجهت عضویت درباشگاه حرفه ای ها برگزارشد. دراین جلسه درخصوص نحوه وشرایط عضویت درمرکزبحث وتبادل نظر شد ودرموردچگونگی امانت کتاب ومطالعه اعضا توضیحاتی ارائه شد.

دوشنبه بیست و پنجم فروردین 1393
پویانمایی یا انیمیشن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ...  
پویانمایی(انیمیشن (به انگلیسی: Animation)) یا کارتُن نمایش سریع و متوالی تصاویری از اثر هنری دوبعدی، یا موقعیت‌های مدل‌های واقعی، برای ایجاد توهم حرکت است. حرکت روان تصاویر متحرک در پویانمایی‌ها، ناشی از یک خطای دید است که به دلیل پدیدهٔ ماندگاری تصاویر پدید می‌آید. رایج‌ترین روش برای نمایش زنده نگار، سینما یا ویدئو است.واژه انیمیشن در زبان فارسی تاکنون به واژگان "جان بخشی" - "متحرک سازی" - "پویانمایی" و "زنده نگاری" ترجمه شده‌است.
 
 
زنده نگاری توپ جهنده (زیر) از این شش فریم تشکیل شده‌است.
این زنده نگاری در
۱۰ فریم در ثانیه حرکت می‌کند.
 
نمونه‌ای از زنده نگاری سنتی، یک اسب که بوسیله روتوسکوپی  از عکس‌های قرن ۱۹ ادوارد مویبریج انیمیت شده.
 
دوره انیمیشن یا پویانمایی درروزهای ۲۱تا۲۴فروردین ماه درمرکزشماره۳برگزارشد.این دوره تجربیات ارزشمندی رادراختیارکلیه همکاران مسئول مرکزقرارداد.
 
 

دوره پويانمايي

یکشنبه بیست و چهارم فروردین 1393
سالروزوفات سوگ نشین نهرعلقمه تسلیت باد.... ...  
فاطمه کلابیه معروف به‌ام‌البنین (زادهٔ ۵قمری کوفه - درگذشته ۷۰ قمری)، همسر امام اول شیعیان، علی بن ابی طالب و دختر حزام بن خال است. پس از درگذشت فاطمه زهرا، علی با معرفی برادرش عقیل با فاطمه کلابیه ازدواج کرد.

او را بخاطر داشتن چهار پسر به نام‌های: عباس، عبدالله، جعفر و عثمان، ام البنین (مادر پسران) خواندند. هر چهار فرزند او در کربلا کشته شدند.

ام البنين در واقعه كربلا حضور نداشت، به نقل مشهور هنگامى كه بشير به مدينه بازگشت و ام البنين را ملاقات كرد، خواست تا خبر کشته شدن فرزندانش را به وى دهد ام البنين گفت: «رگ قلبم را پاره كردى بچه ‏هايم و آنچه زير آسمان است فداى اباعبدالله عليه السلام، از حسين برايم بگو.»

 

والپیپر های مذهبی ام البنین (س)

۱۳ جمادی الثانی سالروز وفات مادر سوگ نشین نهر علقمه حضرت ام البنین سلام الله علیها و شیر زن حیدر کرار علی مرتضی علیه السلام است.

شنبه بیست و سوم فروردین 1393
پیش بینی برنامه های مرکزشماره2دربهار1393 ...  

الویت: پایین بودن سرانه امانت کتاب اعضا مرکز

عنوان برنامه: باشگاه حرفه ای ها

ارتباط برنامه بااهداف سالیانه مرکزفرهنگی هنری: افزایش سرانه امانت کتاب 10تا15درصد

ارتباط برنامه بااهداف استانی (درصورت مرتبط بودن):کتاب محور،جذب وپایدارسازی اعضا

 

تعریف یاچکیده: اعضا کم خواننده وپرخواننده براساس نرم افزارکتابداری شناسایی می گردند.جامعه آماری موردنظرگروه سنی «ج»وکتاب هانیزبرای همین گروه سنی انتخاب خواهندشد.نمونه ی موردبررسی40نفرمی باشند

اهداف (کمی-کیفی) : ترویج کتابخوانی-ارتقاسطح امانت کتاب افزایش مهارت های زبان آموزی عضودرسطوح شنیداری،گفتاری،خوانش وکشف استعداداعضا وتقویت آن.هدف کمی:افزایش 10-15درصدی آمارامانت

 

مربی/مربیان مجری: خانم ویسی وخانم علیدوستی   

مخاطب برنامه:40نفرازهمه گروه های سنی(انتخاب براساس اعضاکم خواننده وپرخواننده خواهدبود)

قالب وشیوه اجرا: یک پانل ثابت باطرح جالب برای این منظور درنظرگرفته می شود وهرهفته چندعنوان کتاب دررده های مختلف علمی،داستانی ،هنری و.....به صورت نمایشگاهی برروی آن نصب وباتوضیح مختصری معرفی می گردد. سپس برای اعضا شناسایی شده یک جلسه توجیهی درخصوص طرح برگزار می شودواعضادرجریان فعالیت مورد نظر قرار می گیرند.ازاعضا خواسته می شوددرهفته بین 3تا6کتاب راازعناوین موردنظرمربی انتخاب وخلاصه کتاب رادردفترچه های خلاصه نویسی خودیادداشت کنند.این اعضا،اعضاباشگاه حرفه ای هاهستندکه کارت هایی به رنگ های قرمز وسبزوزرددرابعاد12*18برای آن هاآماده می گردند.کارت قرمزهشدار،کارت زرداحتیاط وکارت سبزمجوزعبور وتشویق می باشد.درابتداهمه اعضاکارت قرمزدریافت می کنند.پس ازمطالعه 15عنوان کتاب کارت زرد و20عنوان به بالاکارت سبز.این تعدادبایددرطول فصل مطالعه گردد.       

 

زمان ومکان اجرا:فصل بهار-مرکزشماره ی2

 

توضیحات ضروری:اگرعضوی کتاب امانت نبردکارت زردبیشتری دریافت می کند.کارت زرد رابراساس آمارموجوددرنرم افزارصادرمی کنیم.

 

 

پنجشنبه بیست و یکم فروردین 1393
رسالت ما درسال1393 ...  

دوران، دوران جهانی شدن و انفجار اطلاعات است. کودکان و نوجوانان با حجم عظیمی از اطلاعات که به شکل غیر فعال دریافت می کنند، روبه رو هستند. برای کودک امروزی فضا و امکانات کافی برای استقلال فکری وجود ندارد، امکان آشنایی حسی با طبیعت یا نیست یا کم است، بازی ها بیشتر آماده اند و کودک مانند گذشته هنگام بازی، نظم پذیری، سازمان دهی، اداره کردن و اداره شدن از سوی دیگران و مهارت تصمیم گیری را نمی آموزد. بنابراین، به دنبال دستیابی به گونه ای استقلال درونی است.کودک امروزی خیلی زود دنیای کودکی را ترک می کند، پرده از رازها برایش کنار می رود و احساس دانستن همه چیز، تمام احساس شگفتی و کنجکاوی ای که او را به سوی علم و خلاقیت راهنمایی کند، راه را برای پیشرفت های بیشترش می بندد. این بی تفاوتی ناشی از دانستن همه چیز، برای زندگی او زیانبار است. ت

تلاش خانواده ها و مربیان و آموزگاران،‌ از مهد کودک تا دبیرستان، در انباشت اطلاعات علمی در ذهن کودکان و نوجوانان از یک سو، و نقش کامپیوتر و دنیای مجازی از سوی دیگر،‌ ارتباط کودکان و نوجوانان را با دنیای واقعی، به ویژه جامعه ی انسانی محدود کرده است. آن ها که به وضعیت زندگی و نیازهای کودک و نوجوان امروزی آگاهی دارند، می دانند که کتاب امن ترین پناهگاه کودک و نوجوان است.

 اهمیت کتاب وقتی روشن تر می شود که بدانیم اگر عشق به مطالعه از کودکی در انسان پدید نیاید و مطالعه به یک نیاز معنوی درزندگی او تبدیل نشود، ذهن  او در جوانی تهی خواهد بود و آن وقت است که سادگی و بی تجربگی جوانی، راه را برای نفوذ بدی ها باز می کند و گوشه های زشت طبیعت انسان آشکار می شود. سعادت فرد و جامعه در گرو احساس مسئولیت نسبت به نسل آینده است.

 پدر و مادرها و آموزگارانی که درک درستی از وظایف خود برای بنای زندگی آینده کودکان دارند، ایجاد عادت به مطالعه و انگیزه ی خواندن را راهی غیر مستقیم برای پاسخ به نیازهای روحی و پر کردن خلاء موجود در زندگی کودک امروزی می دانند و از این راه به پرورش نسل آینده می پردازند.

رسالت ما درسال1393اجرای طرح های کتاب محورمی باشد.امیدکه درپرتوعنایات حضرت حق وتلاش همکاران همیشه ساعی بتوانیم این مهم راتحقق بخشیم

چهارشنبه بیستم فروردین 1393
دفترخاطرات یک مورچه ...  
:خاطرات یک مورچه

نوشته­ی مورچه با همکاری استیو پارکر

ترجمه ی شهرزاد فتوحی

ناشر: شرکت انتشارات فنی ایران

گروه سنی: ب ، ج

لینک کتاب در سایت ناشر

 

 این کتاب یا در واقع دفتر خاطرات مورچه­ای، خیلی مورچه­ای و خیلی دفتر خاطراتی است. پایین هر صفحه مانند یک سررسید روزهای هفته نوشته شده­اند و دور روزی که خاطرات به آن مربوط است خط کشیده شده. در این دفتر تکه­هایی از کتابی که خاله مورچه درباره زندگی مورچه­ها پیدا کرده چسبانده شده است. مورچه در ساعات استراحت خود در دفترش می­نویسد. درباره وظایف خود در قسمت­های مختلف لانه توضیح می­دهد و دوستانش را به خواننده معرفی­می­کند. مورچه­ی نویسنده از طریق شبکه اینترلانه با مورچه­هایی از سراسر دنیا ارتباط دارد و در مورد آن­ها در دفتر خاطراتش نوشته است.

 

 

در این دفتر خاطرات یک نقشه هم از لانه مورچه­ها هست که دیدن آن همراه نام نویسنده،مورچه با همکاری استیو پارکر، من را وادار به خرید کتاب کرد.

کتاب بسیار متفاوت و زیبا و جذابی است. اگر کودک 8-9 ساله­ای می­شناسید این کتاب هدیه خیلی خوبی برای او خواهد بود. از خرید این کتاب پشیمان نخواهید شد.


سه شنبه نوزدهم فروردین 1393
اندرحکایت موضوع مرکز....... ...  

 

کتاب ازقدیم الایام بهترین هدیه ای است که می توان به هرکس هدیه داد.همه جورنویسنده -کتاب وخواننده ای دردنیاوجودداره.

بسیاری ازآدم هایی که امروزاحساس موفقیت می کنندکتاب خاصی را به خاطرمی آوردندکه درکودکی یا یک برهه اززندگی مطالعه کردندونقش بی بدیلی درپیشرفتشان داشته است.

گاهی انتخاب کتاب کارآسونی نیست به خصوص برای مخاطب کودک که همیشه هزاران هزارسئوال توی ذهنش است ومی خواهد به یک باره جواب همه راپیداکند.

 به همین خاطرامسال سعی کردیم بااجرای فعالیت های صرفا کتاب محور دغدغه های مطالعاتی اعضارابرطرف وکتاب هایی با مضامینی ماندگاردرذهن ُبه آن ها معرفی کنیم.

سال۱۳۹۳اجرای طرح کتاب محوردرمرکزبه منظوربالابردن سرانه امانت کتاب ....

باما هم دل شوید!!!!

یکشنبه هفدهم فروردین 1393
امور بدان گونه که می نمایند نیستند.... ...  

دو فرشته مسافر، برای گذراندن شب، در خانه یک خانواده ثروتمند فرود آمدند. این خانواده رفتار نامناسبی داشتند و دو فرشته را به مهمانخانه مجللشان راه ندادند، بلکه زیرزمین سرد خانه را در اختیار آنها گذاشتند. فرشته پیر در دیوار زیر زمین شکافی دید و آن را تعمیر کرد. وقتی که فرشته جوان از او پرسید چرا چنین کاری کرده، او پاسخ داد:" همه امور بدان گونه که می نمایند نیستند.

"شب بعد، این دو فرشته به منزل یک خانواده فقیر ولی بسیار مهمان نواز رفتند.بعد از خوردن غذایی مختصر، زن و مرد فقیر، رختخواب خود را در اختیار دو فرشته گذاشتند. صبح روز بعد، فرشتگان، زن و مرد فقیر را گریان دیدند. گاو آنها که شیرش تنها وسیله گذران زندگیشان بود، در مزرعه مرده بود. فرشته جوان عصبانی شد و از فرشته پیر پرسید:" چرا گذاشتی چنین اتفاقی بیفتد؟ خانواده قبلی همه چیز داشتند و با این حال تو کمکشان کردی، اما این خانواده دارایی اندکی دارند و تو گذاشتی که گاوشان هم بمیرد.

" فرشته پیر پاسخ داد:"وقتی در زیر زمین آن خانواده ثروتمند بودیم، دیدم که در شکاف دیوار کیسه ای طلا وجود دارد.

از آنجا که آنان بسیار حریص و بد دل بودند، شکاف را بستم و طلاها را از دیدشان مخفی کردم. دیشب وقتی در رختخواب زن و مرد فقیر خوابیده بودیم، فرشته مرگ برای گرفتن جان زن فقیر آمد و من به جایش آن گاو را به او دادم.

همه امور بدان گونه که می نمایند نیستند و ما گاهی اوقات، خیلی دیر به این نکته پی می بریم."

شنبه شانزدهم فروردین 1393
نوروز ...  

 

نوروز! خوش آمدی صفا آوردی / غم زخم فراق را دوا آوردی


همراه تو باز اشک ما نیز دمید / بویی مگر از میهن ما آوردی

 

هرروزتان نوروز

چهارشنبه بیست و هشتم اسفند 1392
حکایت چشم های من وخدا ...  

بـــار الها

تـــو نادیده می ‌گیری

مــــن هم نادیده می گیرم

تـــو خطاهایـم را

مـــن عطاهایـت را

دراین سال جدیددیده هایم رابینا وخطاهایم رانادیده بگیر

جملات کوتاه و زیبا و اس ام اس

hou1804111 کارت پستال های زیبای عید نوروز و تبریک سال نو

شنبه بیست و چهارم اسفند 1392
هفت سین به سبک باستانی درکارگاه سفال ...  

هفت سین درایران به ویژه ایران باستان اهمیت وجایگاه ویژه ای دارد

شنبه بیست و چهارم اسفند 1392
شهادت بانوی مهروایثاربرهمگان تسلیت باد ...  

ایام شهادت خانم فاطمه (س) تسلیت . سیدعلی افشاری

در حریم فاطمیّه مرغ دل پر می زند
ناله از مظلومی زهرای اطهر می زند

هر سینه که دوستدار زهراست

آشفته و بی قرار زهراست

گنجینه ی هفت آسمان ها

در سینه ی خون نگار زهراست

از شرح کرامتش همین بس

عالم همه وامدار زهراست


 

شنبه بیست و چهارم اسفند 1392
درکوچه باغ اندوه ...  

کوچه باغ‌های تنگ و تاریک مدینه، در زیر نور بی‌رمق ماه، در هاله‌ای از تاریکی فرو رفته است. دیوارهای گلی، با آن در‌های چوبی که از شدّت اشعه‌های خورشید، رنگ باخته‌اند، چهره خسته و قدیمی شهر را، جلوه خاصّی بخشیده‌اند. شهر در بستر شگفت‌انگیز شب، به شهر مردگان می‌ماند. تنها گاه، نجوای مرغی، در دل نخلستان‌های اطراف مدینه، پیکر این سکوت وهم‌انگیز را می‌خَلَد.

روح متعفّن بی‌تفاوتی و خیانت، بر فضای مدینه خیمه زده است، اشک را بر دیدگان می‌نشیند. آخر چه دردی به جان این قوم افتاده بود که این گونه آنان را پس از پیامبر از این رو به آن رو کرده بود؟ چرا آنان که تظاهر به دوستی رسول خدا می‌کردند، اینک این‌گونه با عترت او رفتار می‌کردند؟

دل به سان آسمان، پر از ابرهای تیره و تار و آبستن، باران می شود. پدرش کجا بود که او را در چنین شرایط تاریکی ببیند؟ ابرهای آسمان دل غرّشی می کند و سپس سیل باران از چشمها  سرازیر می شود. گویی چشمها سوراخ شده اند.

 


 

 

چهارشنبه بیست و یکم اسفند 1392
شورای فرهنگی باحضورمربیان هنری مرکزباطعم کتاب.... ...  

روزچهارشنبه شورای فرهنگی هنری مرکزبامحوریت پیش بینی برنامه های سال۱۳۹۳باحضورمربیان مرکزبرگزارشد.دراین شورابرنامه های پیشنهادی جهت بالابردن سرامانه امانت کتاب مطرح وراه های جذب اعضا جهت کتابخوانی بررسی گردید.هم چنین بادعوت ازمسئول محترم فروشگاه مرکزراه هایی جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی درمیان خانواده ها-تهیه بسته های فرهنگی برای والدین وقراردادن هفته ای یک کتاب درسبدخریدخانواده هادرقالب پیشنهادمطرح وراه کارهایی نیزارائه شد.

چهارشنبه بیست و یکم اسفند 1392
فراخوان های نقاشی ...  
00283874161351226483.jpgمهدی رئیسی۱۲ساله

19855216058491908979.jpgرسول چلیچه پور۱۴ساله

لیاناکاکایی۹ساله99027722633632660836.jpg

نوزدهمین مسابقه بین المللی نقاشی کودکان –اسلوونی2014باموضوع موسیقی-لباس های محلی وآداب ورسوم عروسی طوایف مختلف فراخوان آثاردادواعضا مرکز توانستندضمن آشنایی باآداب ورسوم و...نقاشی های زیبایی بکشند. آداب ورسوم بومی ومحلی موضوع مرکزدرسال۱۳۹۲بود.

یکشنبه هجدهم اسفند 1392
افتخارآفرینی عضونوجوان مرکزدرمسابقه بین المللی نقاشی کشورچک ...  

این مسابقه در سال 2013 میلادی و با موضوع «آداب و رسوم و میراث فرهنگی مردم کشور من» برگزار شد و در آن 887 اثر نقاشی و 33 عکس اعضای مراکز کانون سراسر کشور شرکت داده شده بود.

فرزانه حسین پورعضونوجوان مرکزتوانست دراین جشنواره دیپلم افتخارولوح تقدیرآن راکسب کند.

 
شنبه هفدهم اسفند 1392
میلاداسوه صبرواستقامت برهمگان مبارک ...  

پنجشنبه پانزدهم اسفند 1392
به مناسبت روزدرختکاری ...  

 

در روزدرختکاری گلدان های شمعدانی مرکزقلمه وپیوندشدندتاحال وهوایی تازه به گلدان های خالی ازبهارمرکزبدهیم.

روزدرختکاری فرصت خوبی است برای پیوندریشه های وجودمان بااحساس پاک الهی که دروجودمان گه گاهی پژمرده شده .....

وجودتان همواره پرازطراوت واحساس شمعدانی ها!

سه شنبه سیزدهم اسفند 1392
پیام وکلام بزرگان ...  
 

    کودکان نه آینده‌ای دارند و نه گذشته‌ای، آن‌ها از اکنون لذت می‌برند.

                           کاری که کمتر بزرگسالی انجام می‌دهد.

                                                     جین لا برویر

 
دوشنبه دوازدهم اسفند 1392
دعوت ازمدرسه واجرای فعالیت های مختلف فرهنگی هنری ...  

 دانش آموزان مدرسه پسرانه معلم ازمرکزشماره۲ بازیدنمودندوبافعالیت های مختلفی آشناشدند:

قصه گویی ملای مکتب

معرفی کتاب من چیستم....

کاردستی کاغذوتاوبرش

شعرخوانی

سفال گری :درست کردن ماهی هفت سین

نمایش فیلم سپیدبالان

یکشنبه یازدهم اسفند 1392
دودازکنده بلندمیشه ومیوه ازسرشاخه ...  

یکی ازاهداف مرکزدرسال آینده جذب وپایدارسازی اعضا نوجوان مرکز می باشد.به این منظور سعی می شودفعالیت های عضومحوردرراس کارقرارگیرد.

رسول چلیچه پورعضونوجوان مرکزبایادگیری اریگامی وکاغذوتاژیشرفته برای دیگراعضانقش مربی راایفا می کند.

به منظورترغیب اعضاپسرمرکزسعی می شود آن ها را دراداره مرکز وشوراهای فرهنگی مشارکت دهیم.قرارشده هرجلسه یکی ازاعضایی نمونه ای ازفعالیت خودراتحت نظارت مربیان بادیگراعضا کارکند.به قول معروف دودازکنده بلندمیشه ومیوه ازسرشاخه-اعضا سرشاخه های باطروات بوستان مراکزندکه دارای ایده ها وافکارتازه وخلاقی می باشند.